Okradli ich a prišli o všetko: Na rodinu Jakubíkovcov sa teraz konečne usmialo šťastie

24. 01 2017 09:00 | Lucia Šimová
rodina Jakubíkovcov
rodina Jakubíkovcov Foto: TV Markíza
Dom Jakubíkovcov
Dom Jakubíkovcov
Dom Jakubíkovcov

Janka so svojím tímom zmení život ďalšej rodine.

Rodina Jakubíkovcov býva v dome, v ktorom chýba podlaha, na stenách omietky a toaleta je mimo domu. Do nezávideniahodnej situácie sa ale nedostali vlastnou vinou, priviedla ich tam ľudská chamtivosť a zloba. Mama Terka predala byt v Bratislave a pre seba, svoju mamu Terezu a syna Tomáša kúpila starší domček v neďalekých Budmericiach. Predtým, ako sa doň nasťahovali, ho však chcela dať zrekonštruovať. Stavebnej firme dala zálohu, no o svoje ťažko zarobené peniaze prišla. „Keď som po týždni prišla pozrieť, ako práce postúpili, opravené nebolo nič a robotníci s peniazmi boli fuč,“ povedala so slzami v očiach Terka.

Aby slobodná matka dokázala uživiť svoju rodinu, pracovala na plný úväzok, dokonca vzala niekoľko ďalších brigád. Vytúženú rekonštrukciu domu sa rozhodla zrealizovať sama, a tak po nociach svojpomocne prerábala, čo bolo v jej silách. „Niekedy mi je ľúto mamy že stále len pracuje, po nociach zase prerába dom a potom už nemôže ani spať, ani jesť,“ povedal Terkin syn Tomáš. Svojej mame chce pomôcť tým, že si sám nájde brigádu. Rodina však bojuje s existenčnými problémami a vyčerpaná Terka potrebuje pomoc.

V situácii, ktorá je už pre Jakubíkovcov neúnosná, prichádza Janka Hospodárová s partiou šikovných robotníkov pod vedením stavbyvedúceho Ľubomíra Klačka pripravená splniť ďalší sen o šťastnom domove. Ako prerábka dopadne, to si pozrite v relácii Šťastný domov dnes večer o 20.30 na Markíze!

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Šťastný domov - v utorok, 27. februára, o 20.30!
Sledujte celé epizody na